Author Topic: Palas mol  (Read 3903 times)

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
  • Popularitate: 0
    • View Profile
Palas mol
« on: June 02, 2012, 01:16:41 AM »
Si dupa multe chinuri s-o deschis si Palas molu. Cu alai mare, cu prim-ministru, cu fata bisericeasca ce pupa mana celui care da cu banu (chestie care mie imi face o usoara scarba fata de religie) si cu multe articole laudative la cea mai mare investitie din Iasi ... in comert :|.

Despre chestiile bune s-a tot vorbit da prea putine pareri asa mai ... obiective. Si voi incerca eu sa fiu obiectiv si voi incepe cu deci. Deci, chestii bune ... parcu si amenajarea interioara .... si multitudinea de restaurante. Si cam atat.

Chestiile naspa: 1 km si ceva de ... absolut nimic. Aceleasi magazine ca si in restul Iasului, nimic nou, nimic care sa te faca sa zici uau. Parcarea e inutila chiar daca e inca gratuita si stai si astepti ceva timp ca sa intri. Cladirile de pe laterala Palatului Culturii si cele mai inalte de 4 etaje sunt in continuare precum cacatul lui Aladeen (pentru cei care au vazut the Dictator).

Auchan ... e un carefura mai civilizat parca, dar tot nu bate supermarketul din Podu-Ros

Personal sunt curios cum va arata peste o luna sau pe timp de iarna, cand banui ca nu va fi la fel de aglomerat.