Author Topic: de pe mess luate  (Read 8548 times)

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
  • Popularitate: 0
    • View Profile
Re: de pe mess luate
« Reply #15 on: April 06, 2009, 02:04:55 PM »
De-a lungul vietii, barbatii isi doresc sa aiba succes in toate. Ce inseamna pentru ei succesul, citeste in continuare: La 2 ani, succesul este sa nu faca pe el. La 3 ani succesul este sa aiba dinti. La 12 ani, succesul este sa aiba o gasca de prieteni. La 18 ani, succesul este sa aiba permis de conducere. La 20 ani, succesul este sa fie bun la pat. La 35 ani, succesul este sa castige bine. La 50 ani, succesul este sa castige bine . La 60 ani, succesul este sa fie bun la pat. La 70 ani, succesul este sa aiba permis de conducere. La 80 ani succesul este sa aiba dinti. La 85 ani, succesul este sa nu faca pe el.

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #16 on: April 14, 2009, 05:06:07 PM »
Mare concurs: "cea mai ermetica masina". Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum testul cu pisica? - Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru... Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer. - Intr-adevar este ermetica. Vine ultimul model de BMW, comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum se face acest test? - Bagam o pisica inauntru... Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina. Vin si cei de la Logan. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Da! - Si cum l-ati facut? - Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam...

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #17 on: May 07, 2009, 03:13:08 PM »
Tragedie in Romania: cutremului face 50.000 de romani morti. Apar ajutoarele. Americanii trimit 50 milioane de dolari. Chinezii trimit 50 de tone de medicamente. Italienii trimit 50.000 de romani

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #18 on: May 09, 2009, 05:45:48 PM »
Ce gindesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala? Optimistul: Vai, vom ajunge cu totii sa cersim... Pesimistul: De la cine?

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #19 on: June 19, 2009, 06:26:58 PM »
Nu am văzut eu afişul, aşa că iau “sub beneficiu de inventar” această informaţie. Deci, cică pe un afiş al PRM scrie clar şi răspicat: “Partidul România Mare ştie cum să scoată România din criză”. Probabil că această frază a fost gîndită de mintea lui Vadim. Care ştie cel mai bine cum se iese din criză: se iau medicamentele scrise de nenea doctorul, se cheamă ambulanţa pentru o injecţie de calmare sau, dacă nici asta nu dă rezultat, se îmbracă şi cămaşa morţii, aia cu mînecile lungi, care se leagă la spate!

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #20 on: June 25, 2009, 04:44:51 PM »
Bula il intreaba pe taicasau -Tata ce-i aia p**a? -Sufragerie Bula.. -Tata ce-i aia p***a? -Bucatarie Bula.. -Tata ce-s aia floci? -Bani Bula& Dupa o ora vine seful lui taicasau ,Bula se duce si il pofteste in casa. -Buna ziua poftiti intrati in p**a mea. -Bai nesimtitule, unde-i taicatu? -In p***a numara floci ca a luat salariu

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #21 on: May 17, 2010, 03:20:40 PM »
Boc propune ca semn de recunostinta sa se tipareasca un timbru cu Basescu.
Se duce Basescu, deghizat, la un oficiu postal, sa vada cum se vinde timbrul.
- Nu se vinde, spune functionarul.
- De ce?
- Nu se lipeste.
Cere Basescu un timbru, scuipa pe lipici, il pune pe un plic si-i arata functionarului:
- De ce spui ca nu se lipeste? Uite, se lipeste!
- Da, spune functionarul, dar toti scuipa pe partea cealalta

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #22 on: May 30, 2010, 02:05:46 PM »
4 persoane intr-un compartiment de tren: un roman, un ungur, o blonda superba si o femeie batrana.
11:04 AM 5/30 La un moment dat trenul intra intr-un tunel. In intuneric se aude sunetul puternic al unei plesnituri. Trenul iese din tunel si ungurul se freca de zor pe fata, avand o mare pata rosie pe obraz.
11:04 AM 5/30 Femeia batrana se gandeste: "Pun pariu ca ungurul a pipait-o pe blonda pe intuneric si aceasta l-a pleznit!"
11:04 AM 5/30 Blonda superba gandeste: "Pun pariu ca ungurul a vrut sa ma pipaie si a nimerit baba, care l-a pleznit!"
11:04 AM 5/30 Ungurul gandeste: "Pun pariu ca romanul a pipait-o pe blonda, dar ea a crezut ca am fost eu si m-a palmuit!"
11:04 AM 5/30 Romanul gandeste: Sper ca mai vine inca un tunel in curand, ca sa-i mai dau o palma ungurului!"

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #23 on: June 08, 2010, 04:11:16 PM »
Soldat, ce-ai făcut înainte de a te înrola în armată? - Am făcut un liceu şi două facultăţi. - Bravo soldat, eşti un om cu carte. - Nu, domnule, sunt inginer constructor!
=======================

Saddam Husein il suna pe Bush in 11 septembrie: Saddam: Domnule presedinte, doresc sa imi exprim condoleantele pentru tragedia suferita… atat de multi oameni... niste cladiri atat de frumoase... Doresc sa va asigur ca nu avem nici o legatura cu ce s-a intamplat. Nu am fost noi... Bush: Care cladiri? Care oameni? Despre ce vorbesti? Saddam: Pai… cat e ceasul acum in America ? Bush: E 8 dimineata! Saddam: Ooooops! Scuze, revin intr-o ora...

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #24 on: June 12, 2010, 07:21:31 PM »
 vine y acasa si il vede pe z ca il insela pe nevasta lui care e x
: y il ia de guler pe z
: si il intreaba
: wei da asta e ecuatie?

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #25 on: June 30, 2010, 08:11:12 PM »
Vecina bunaaaaaaaa de alaturi bate la usa , el deschide si ea zice :
"Auzi, abia am ajuns si am chef sa ma distrez, sa ma imbat si sa fac sex toata noaptea... Tu esti ocupat diseara?".
"NUU, nuuu!!!".
"Atunci imi tii si mie cainele ?"

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #26 on: July 07, 2010, 03:42:52 AM »
MAMA, MAMA, POTI SA IMI DAI
- Mama, mama, poti sa imi dai o prajitura?
- Ia-o de pe raftul de sus, din dulap!
- Mama, dar n-am miini!
- Eh, daca n-ai miini, nu primesti prajituri!

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #27 on: July 07, 2010, 03:43:06 AM »
Mama, mama, vreau sa sar iar coarda, imi vreau coarda inapoi!
- Fii cuminte si taci. Tata ramine asa atirnat pina vine politia!

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #28 on: July 15, 2010, 12:43:07 AM »
Intr-un salon de reanimare, toti conectati la aparate de mentinere a vietii, electricianul baga capul pe usa:
- Baieti, luati o gura mare de aer ca schimb o siguranta!

Offline Alexx

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #29 on: July 15, 2010, 12:43:55 AM »
Un ginecolog vrea sa se reprofileze auzind ca ar cistiga mai bine ca mecanic auto...
Invata individul si se duce la un service auto sa dea test de angajare. La rezultate, stupoare: tipul luase nota 15... Se duce si-l intreaba pe mecanicu' sef:
-Bine dom'ne, cum se poate asa ceva: asta a luat 5, asta 7,..eu 15?!
-Da, domne, hai sa vedem: ti-am dat sa desfaci carburatorul, l-ai deschis corect..5 puncte. Te-am pus sa-l inchizi...l-ai inchis corect: 5 puncte. Si ti-am mai dat 5 puncte de la mine ca ai facut totul prin teava de esapament!